• „…Chcesz policzyć pole koła? Bez Pi tego nie dokonasz. No, a obwód moi mili? Co byśmy bez Pi zrobili?...”

• 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość.

Liczba π zwana również ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

Jak co roku w naszej szkole hucznie obchodziliśmy ten dzień, z wielkim zaangażowaniem naszych wspaniałych uczniów. Odbyły się trzy konkursy, każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Prace plastycznie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a efekty można było podziwiać na szkolnych gazetkach. Plakaty były kolorowe, bogate w wiedzę i ciekawostki, tworzone z pasją i troską o szczegóły.

I miejsce Nikodem K. kl. VI b

II miejsce Natalia T. kl. V e, Maja L. kl. VI p

III miejsce Marika Ż. kl. VI p

Zgłosiło się też sporo utalentowanych pisarzy, którzy używając słów z „pi” stworzyli wspaniałe i zabawne opowiadania.

I miejsce Zofia W. kl. VIII a

II miejsce Zuzanna R. kl. V e , Michał B. kl. VI c

III miejsce Natalia T. kl. V e

Odbył się również konkurs, który polegał na wypisaniu z pamięci jak najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby PI.

I miejscie Mateusz D. kl. VII e

II miejsce Agata P. kl. IV m i Krystian R. kl. VI s

III miejsce Miłosz W. kl. IV m

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w naszej zabawie, a zwycięzcom składamy ogromne gratulacje!!!

Autor tekstu i koordynator wydarzenia: Renata Lewandowska

• Program profilaktyki zdrowotnej

• W dniu 13.03.2024 roku przystąpiliśmy do programu wsparcia psychicznego dla dzieci i młodzieży w wieku 10 - 19 lat: "Program profilaktyki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego", który będzie realizowany w naszej szkole do końca 2025 roku. Osoby zainteresowane kontaktem podczas rozmowy telefonicznej otrzymają wsparcie wraz z dalszą ścieżką pomocy - diagnoza i wskazania terapeutyczne. Realizatora programu wyłoniono w trybie konkursowym. Został nim podmiot wykonujący działalność leczniczą - COGITO SEBASTIAN ŁAŹNIAK. Posiada on wykwalifikowany zespół specjalistów w dziedzinie psychologii i terapii w celu wczesnej identyfikacji i pomocy dzieciom w kryzysie psychicznym.

CZUJESZ NIEMOC? NIE BĄDŹ SAM, ZADZWOŃ: tel. 800-805-600

• Dzień Otwartej Szkoły

• W środę 06.03.2024 r. odbył się Dzień Otwartej Szkoły.  Pani Dyrektor Marszałek Szurek przywitała zebranych gości, a uczniowie PSM zaprezentowali swoje umiejętności. Na przybyłe dzieci czekało wiele atrakcji. Mogły sprawdzić się na torze zwinnościowym, wykonać prace plastyczne i konstrukcyjne wymagające sprawności manualnej.

Frekwencja dopisała, a spotkanie przyszłych pierwszoklasistów z nową szkołą przebiegło w miłej atmosferze.