• Program edukacyjny - POWER

• 17 listopada 2023 roku uczniowie jednej z klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w Programie edukacyjnym - POWER - aktywizującym młodzież na rzecz budowania zdrowia psychicznego i przeciwdziałania  uzależnieniom. Program był wykonywany w ramach zadania publicznego dotyczącego zdrowia publicznego realizowanego przez Prezydenta Miasta Jelenia Góra.  Program "Power odkrywcy świata i  siebie"  miał formułę integracyjno-edukacyjną opartą na grze obejmującą ćwiczenia, zabawy i wyzwania.

Celem powyższego projektu miał być rozwój umiejętności psychospołecznych, w tym radzenie sobie z emocjami i stresem, porozumiewania się, utrzymywania dobrych relacji interpersonalnych, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów, twórczego i krytycznego myślenia oraz samoświadomości i empatii.

• Łączy nas krew, która ratuje życie, bo tętni w nas dobro

• 7 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się prelekcje dla klas siódmych i ósmych rozpowszechniające wiedzę na temat honorowych dawców krwi. Naszym gościem był Pan Stanisław Kowalczyk - Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Jeleniej Górze, który wytłumaczył dlaczego krew jest bezcenna, kto i jak może podzielić się swoją krwią oraz w jaki sposób nasz krew pomaga innym. Uczniowie mieli możliwość zdobycia upominków w quizie podsumowującym zdobytą wiedzę.

Bardzo dziękujęmy Panu Stanisławowi Kowalczykowi za ciekawe przedstawienie tematu - jak ważnym i bezcennym darem ratującym ludzkie życie jest krew, za poświęcony czas oraz odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania.

• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Naszej szkole odbyły się uroczyste akademie oraz jak co roku wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Podobnie jak w ubiegłych latach akcja polegała na wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku ten dzień wypadł dzisiaj, tj. 10 listopada. W śpiewaniu udział wzięło 1197 uczniów, 64 nauczycieli oraz pracownicy administracji i obsługi.

#SzkołaDoHymnu