• Dołączcie do nas w zbiórce zakrętek 🧡

• Z wielką radością pragniemy podziękować Mojej Fundacji za przekazanie Naszej szkole wspaniałego serduszka-pojemnika na zakrętki. Dzięki Waszej życzliwości możemy wspólnie przyczyniać się do wsparcia potrzebujących!

Chcielibyśmy również serdecznie podziękować firmie DOFAMA Thies z Kamiennej Góry, która jest nie tylko wykonawcą tego pięknego pojemnika, ale również hojnym sponsorem. Dzięki Waszej współpracy i zaangażowaniu możemy robić jeszcze więcej dobrego dla innych.

Dołączcie do nas w zbiórce zakrętek! Każda zakrętka jest krokiem bliżej do pomocy tym, którzy jej potrzebują. 🧡

Moja Fundacja

• Podsumowanie ogólnopolskiej akcji "Czytamy z sercem"

• Tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych rozpoczęliśmy ogólnopolską akcją „Czytamy z sercem” organizowaną przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bytomiu, której celem było zwrócenie uwagi uczniów, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni serce.

W naszej bibliotece szkolnej zorganizowaliśmy warsztaty pt. „Z wizytą w pracowni złamanych serc” na podstawie książki „W pracowni Aurory” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Uczniowie rozmawiali o przyczynach złamanego serca i sposobach jego „leczenia”. Otrzymywali recepty na „krople życzliwości”, „kompresy z dobroci”, „aerozole z akceptacji”… Samodzielnie redagowali recepty na własne dolegliwości sercowe. Zajęcia były pretekstem do refleksji na temat empatii i potrzeb drugiego człowieka.

5 października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z poetką Anną Chciuk, w której uczestniczyli uczniowie klas 4b i 5m oraz  członkowie Koła Miłośników Biblioteki.
            Uczniowie wysłuchali wierszy poetki związanych z miłością, w tym specjalnie na tę okoliczność napisanego utworu pt.: „ Dla serca”. Dyskutowali o wpływie uczuć na serce, o potrzebie obdarzania się życzliwością, a także wzięli udział w happeningu „otaczania się miłością”. Poezja Anny Chciuk i wspólne spotkanie było dla uczniów okazją do refleksji na temat „Kiedy czuję miłość”.

Świetlica szkolna klas 4 – 8 również zaangażowała się akcję „Czytamy z sercem".
            W ramach projektu uczniowie poznali budowę i rolę serca.  Nauczyli się, jak dbać o nasze serca. W zdobywaniu wiedzy pomagały im filmiki na Youtubie, puzzle, labirynty, kolorowanki. Pracując w grupie, stworzyli gazetkę tematyczną, do której wykorzystali ciekawe materiały. Przeprowadzone zostały warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, podczas których uczniowie uczyli się zasad resuscytacji.

Dziękujemy za włączenie się do akcji Paniom Karolinie Muras i Annie Żołądziejewskiej oraz Panu Kazimierzowi Bielawskiemu.

Zapraszamy do fotogalerii

• Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek

• W dniach 16-20 października na lekcjach informatyki organizowane są zajęcia popularyzujące robotykę. Uczniowie mają okazję wypróbować pojazdy zbudowane z klocków Lego Mindstorms.

Uczniowie mogą spróbować swoich sił w konstruowaniu własnych robotów na kółkach.

Mamy nadzieję, że takie mniej typowe lekcje zachęcą zainteresowanych do rozwijania umiejętności informatycznych.

Uczniowie klas czwartych biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Portal Nowoczesnych Nauczycieli.

Nauczyciele informatyki

• Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2024

• 5 października br. rozpoczęło się głosowanie w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Wśród wszystkich projektów zgłoszonych do głosowania jest sześć projektów oświatowych, które przeszły pomyślnie weryfikację formalną i merytoryczną. Wykaz projektów oświatowych znajduje się poniżej:

ID 4
            "BIEGNIJ I SKACZ!"- BUDOWA DWUTOROWEJ BIEŻNI LEKKOATLETYCZNEJ DO BIEGU NA 60 M ZAKOŃCZONEJ SKOCZNIĄ W DAL.     Szkoła Podstawowa nr 6

ID 5
            „PRZYSTAŃ DO NAS” - BUDOWA PARKINGU WRAZ Z PODJAZDEM DLA WÓZKÓW PRZY JELENIOGÓRSKIM CENTRUM KULTURY - PRZYSTANI TWÓRCZEJ W CIEPLICACH.     Szkoła Podstawowa nr 6

ID 7
            SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA W "NORWIDZIE" II Liceum Ogólnokształcące

ID 8
            BEZPIECZNA STREFA RELAKSU, WYPOCZYNKU I ZABAWY POD CHMURKĄ     Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień

ID 10
            INTEGRACJA, EDUKACJA, ZABAWA - PLAC ZABAW INNY NIŻ WSZYSTKIE     Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14

ID 24
            ELEKTRONIK-WSPIERAMY AKTYWNOŚĆ. Zespół Szkół Elektronicznych

ID 32
            POPRAWA BAZY REKREACYJNO-SPORTOWEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 15 - ETAP 2

Szczegółowe informacje dotyczące każdego z PROJEKTÓW znaleźć można pod adresem:

Głosowanie odbywa się za pomocą platformy elektronicznej na stronie:

jbo.jeleniagora.pl

Możliwość głosowania kończy się 16 października 2023 r.

• Piknik profilaktyczny

• W dniu  12 października 2023 roku uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu profilaktycznym - "Piknik Profilaktyczny"

Celem Pikniku było promowanie zdrowego stylu życia, Organizatorzy szczególny nacisk kładli na zdrowie psychiczne wśród młodzieży. Wydarzenie  podkreślało wartości profilaktyki w obszarze zdrowia psychicznego oraz uzależnień . Od godziny 10:00 na Placu Ratuszowym przygotowane były stoiska (namioty), w których czekali specjaliści od zdrowia psychicznego, uzależnień, konsultanci i partnerzy wydarzenia. Obecni byli również  wolontariusze, którzy chętnie pomagali osobom w potrzebie.

Celem wydarzenia było zapoznanie społeczności jeleniogórskiej z możliwościami uzyskania na terenie Miasta Jelenia Góra pomocy psychologicznej i terapeutycznej z zakresu problemów psychicznych i uzależnień.

Zwieńczeniem Pikniku Profilaktycznego były koncerty dwóch artystów Polskiej sceny muzycznej. O godzinie 17:00 na scenę weszli raper Małpa, z kolei godzinę po nim czas wypełnił zespół PlanBe. Wstęp na wydarzenie był całkowicie bezpłatny.