• Nabór do klas I na rok szkolny 2024/2025

• Szanowni Państwo, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina informuje o rozpoczynającym się naborze do klasy I.

Witryna naborowa: https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/jeleniagora dla rodziców będzie dostępna od 1 marca, od godziny 8.00 do 20 marca, do godziny 13.00. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły potwierdzają wolę uczęszczania do szkoły za pomocą witryny, z której należy wydrukować deklarację, podpisać i dostarczyć do sekretariatu szkoły przy ul. Karłowicza 33.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły tel. 75 75 42 338, czynny codziennie w godzinach 7:30 – 15:30.

W związku z rozpoczynającym się naborem, dyrekcja szkoły i rada pedagogiczna zapraszają przyszłych pierwszoklasistów i ich Rodziców do budynku przy ulicy Karłowicza 33 na Dzień Otwartej Szkoły, który odbędzie się 6 marca 2024 roku, w godzinach: 1700 - 1930. Spotkanie rozpocznie się wystąpieniem dyrektora szkoły.

• Profilaktyka z zakresu czynów karlanych

• 26 lutego 2024 roku w godz. 9.50 - 10.35 odbyło się spotkanie uczniów klas 6P, 6S, 7A i 7E z sierżantem sztabowym Pawłem Zajączkowskim z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowym Marcinem Myszkowskim.  Tematem przewodnim prelekcji była odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne.  Uczniowie mogli się dowiedzieć o granicy wiekowej dotyczącej demoralizacji oraz czynów karalnych. Funkcjonariusze poruszali kwestie najczęściej popełnianych wykroczeń i przestępstw przez dzieci i młodzież podając konkretne przykłady. Aktywizowano uczniów do zadawania pytań i odpowiedzi. Omówiono również kwestie agresji w Internecie i ich konsekwencje prawne.

• "New Human" - przedstawienie projektu z robotyki

• 6 lutego 2024 r. w Naszej szkole odbyły się niezwykłe zajęcia z robotyki i sztucznej inteligencji, które przybliżyły młodzieży z klas IV - VIII fascynujący świat nowoczesnych technologii. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z robotem humanoidalnym i porozmawiać z nim, co stanowiło niezapomniane doświadczenie. Poprzez prezentację działania sztucznej inteligencji oraz omówienie jej ograniczeń, problemów i zagrożeń, uczniowie zdobyli wiedzę na temat jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów współczesnej nauki.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez uczniów 4. klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, których zaangażowanie i pasja w przekazywaniu wiedzy zasługuje na najwyższe uznanie.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie!