Link do bloga biblioteki:
Nasza biblioteka jest w pełni skomputeryzowana. Można on-line korzystać z jej katalogu.
Z przyjemnością informujemy, że po ostatniej aktualizacji katalog biblioteki można przeglądać w języku ukraińskim, angielskim i oczywiście polskim.Zapraszamy do odwiedzin: 👓 👓 👓 👓
Zrób zdjęcie, które może się znaleźć na nowej okładce Twojej ulubionej książki!
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie „Ze szkolnej ławki na okładki”, organizowanym przez Księgarnię Bookland, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Prezydenta Miasta Lublin! Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8, a łączna pula nagród wynosi aż 25 tysięcy złotych!
Uczniowie klas 4-8 wykonują nową okładkę w formie fotografii.
Prace konkursowe można przesyłać do 10 listopada 2024 r..
Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie bloga: Biblioteka "Jedenastki" oraz https://bookland.com.pl/konkurs-ze-szkolnej-lawki-na-okladki
Nagrody w konkursie ufundowały renomowane wydawnictwa: Alexander, Zielona Sowa, Labreto, Castro, SQN, Agora, Winning Moves, Buchmann, Uroboros, Wydawnictwo WAB, Filia, Czarna Owca, No Bell, MARTEL, Trefl Books oraz Helion.
Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Lublin.
Biblioteka zaprasza po nowe książki
Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do realizacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025, którego zasadniczym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki zamiast innej opcjonalnej formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo- kulturalnych, współpraca z innymi bibliotekami. Realizacja Programu rozpoczęła się od listy życzeń czytelniczych, czyli książek proponowanych przez uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Na jej podstawie dokonano zakupu książek do biblioteki szkolnej. Wszystkie książki oznaczono specjalną pieczątką.
Nagłówek
Ogólnopolski konkurs fotograficzny
CZYTAMY Z SERCEM
W ramach III edycji ogólnopolskiego konkursu CZYTAMY Z SERCEM, którego organizatorem jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Sokołowie Małopolskim, ogłaszamy etap szkolny wyżej wymienionego konkursu.
Fotografie wykonane przez uczniów powinny ukazywać książkę lub osobę czytającą o sercu, dla serca i z sercem.
Każdy uczestnik może złożyć 1(jedną) pracę konkursową ( rozmiar zalecany 20 x 30 cm).
Fotografie należy składać do Biblioteki Szkolnej w formie wydrukowanej lub przesłać jako pliki graficzne drogą elektroniczną na adres: scidjg@gmail.com
Termin dostarczania prac – do 9 października 2024 r.
Szczegółowy Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu Biblioteki Szkolnej (scidjg.blogspot.com )
Informacji o konkursie udzielają również nauczyciele bibliotekarze w Bibliotece Szkolnej.
Konkurs
Zdecyduj, co lubisz czytać.
Uprzejmie informujemy, że biblioteka naszej szkoły bierze udział w akcji Ogólnopolskie Wybory Książek. W jej ramach kilkaset tysięcy uczniów z całej Polski wybierze swoje ulubione książki.
I edycja akcji odbyła się w 2015 r. i wzięło w niej udział ponad 450 tys. uczniów.
Głosowanie odbędzie się 8 i 9 maja w godzinach od 8.45 do 13.00 w holu na pierwszym piętrze.
Więcej informacji pod linkiem https://scidjg.blogspot.com/2024/04/zdecyduj-co-lubisz-czytac.html
Spotkanie z Kawalerem Orderu Uśmiechu
Bardzo miłe spotkanie z Kawalerem Orderu Uśmiechu, wolontariuszem, pisarzem, Przyjacielem naszej szkoły Panem Ryszardem Kiełkiem. Uczniowie klasy 7 e mieli możliwość wysłuchać wspomnień o działalności charytatywnej oraz o pracy twórczej naszego gościa.
Spotkanie było okazją do promocji nowej książki pt. "Wolontariat". Miłym zaskoczeniem dla nas okazał się zawarty w niej opis wieloletniej współpracy z naszą szkołą, a szczególnie z biblioteką. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał w prezencie „Wiersz na wynos” autorstwa Ryszarda Kiełka.
Link do albumu
21 marca Koło Miłośników Biblioteki zorganizowało "Kramik z poezją" z okazji Światowego Dnia Poezji.
Uczniowie chętnie "częstowali się" poezją patrona roku 2024 Czesława Miłosza, poznając z ciekawością jego wiersze.
Zobaczcie jak to było...
https://scidjg.blogspot.com/2024/03/wiersze-na-wynos.html
Konkurs dla młodych twórców
Popisz się talentem 2024
Ósma edycja największego polskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych!
Więcej informacji na blogu biblioteki:
https://scidjg.blogspot.com/2024/03/konkurs-dla-modych-tworcow.html
Prace należy składać w bibliotece.
Brązowy medal dla Szkolnej Drużyny Zwiadowców
W dniu 15 grudnia otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu dla Bibliotek Wydawnictwa JAGUAR pod hasłem "Zwiadowcy są światu potrzebni".
Nasza Drużyna Zwiadowców otrzymała brązowy medal za zorganizowanie wielkiej szkolnej akcji „Gdyby Zwiadowcy żyli dzisiaj…”.
Gratulujemy Szkolnej Drużynie Zwiadowców i koordynatorkom Jadwidze Chałupce i Agnieszce Grendzie
Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych
W grudniu w bibliotece odbywają się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych długopisami 3D, które biblioteka otrzymała w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
Pracownia druku 3D
W szkolnej bibliotece powstało stanowisko druku 3d. Utworzyli je uczniowie z klasy 7e w czytelni, samodzielnie projektują i drukują swoje prace.
Podaruj książkę bibliotece szkolnej!
Ruszamy z ogólnoszkolną akcją mającą na celu wzbogacić szkolny księgozbiór z Waszą pomocą.
Jeżeli w Twoim domu nie ma już miejsca na kolejne książki, a Ty nie wiesz, co zrobić z tymi już przeczytanymi, przynieś je do szkolnej biblioteki.
Zbiórka książek będzie trwać od 1 grudnia do 22 grudnia 2023 roku.
Bardzo prosimy o przynoszenie przede wszystkim takich książek, które sami chętnie widzielibyście na półkach naszej biblioteki.
(nie albumy, nie encyklopedie).
Prosimy o książki w dobrym stanie wydane od 2010 roku.
Lista darczyńców (za ich zgodą) zostanie opublikowana na blogu biblioteki szkolnej na Honorowej Liście Darczyńców Biblioteki.
Gorąco zachęcamy do udziału w tej akcji.
Za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy!
Plan wydarzeń Miesiąca Bibliotek szkolnych 2023
- 3
Tworzymy listę książek
Miło nam poinformować, że nasza biblioteka złożyła wniosek o fundusze na wsparcie czytelnictwa w ramach „Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025”.
W ramach tych środków zostaną zakupione książki, elementy wyposażenia biblioteki oraz realizowane będą działania promujące czytelnictwo.
W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc w wyborze książek, które powinny znaleźć się w naszych zbiorach. Propozycje można składać do 10 października 2023 przez ten formularz lub bezpośrednio w bibliotece.
Jadwiga Chałupka
Mistrzyni Szymborska
W ramach realizacji projektu Mistrzyni Szymborska przeprowadzono w bibliotece szkolnej następujące działania:
1. Wystawa książek poetki.
2. Gazetka pt. Patroni roku 2023.
3. Warsztaty – lekcje poświęcone wierszom poetki Cebula i Tego nie robi się kotu.
4. Akcja Szymborska na wynos.
5. Warsztaty – lekcje poświęcone tworzeniu lepiejów inspirowanych twórczością poetki.
6. Wystawa prac uczniów inspirowanych wierszem Cebula.
7. Wystawa prac uczniów inspirowanych wierszem Tego nie robi się kotu.
8. Wystawa prac uczniów pt. Lepieje.
Za zaangażowanie dziękujemy klasom: 5m; 5a; 6a; 7a; 7p; 5b; 4m.
Warsztaty ilustracji
W kwietniu gościmy wystawę pt.: Mistrzowie Ilustracji. Towarzyszą jej "Warsztaty ilustracji". Uczniowie zwiedzają wystawę, a następnie tworzą własne ilustracje. Efektem jest pięknie wydana książka zawierająca powstałe prace każdej klasy. zdjęcia tu.
Mistrzowie ilustracji Szkoły Podstawowej nr 11
Jadwiga Chałupka
Mistrzowie Ilustracji
Zapraszamy do biblioteki do obejrzenia przygotowanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry wystawy „Mistrzowie Ilustracji”. Prezentuje ona prace ośmiorga wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w XX wieku. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość.
Wystawa zapożyczyła swój tytuł od popularnej serii książek „Mistrzowie Ilustracji”, w której Wydawnictwo Dwie Siostry publikuje reedycje klasycznych tytułów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej grafiki książkowej, które można także obejrzeć w naszej czytelni.
Reprodukcjom towarzyszą opisane z przymrużeniem oka i skrzące się od zaskakujących ciekawostek sylwetki ilustratorów. Który z bohaterów wystawy miał w szkole zaledwie słabą tróję z plastyki? Która z ilustratorek była zapaloną motocyklistką? Dla kogo rodzice zaplanowali karierę aptekarza? Kto potrafił nie tylko świetnie rysować, ale i wybornie przyrządzić własnoręcznie zebrane ślimaki? Tego wszystkiego i wielu innych nieznanych faktów dowiecie się z wystawy.
Wystawie towarzyszą warsztaty pt. I Ty możesz zostać ilustratorem, podczas których uczniowie tworzą klasową księgę ilustracji.
Bookcrossing
W naszej szkole w amfiteatrze od 16 marca trwa akcja uwalniania książek.
Zapraszamy do zapoznania się z uwolnionymi książkami. Każdy może wziąć książkę do domu.
Jeżeli Ty sam chcesz uwolnić książkę, możesz zostawić ją bibliotece, a my ją oznaczymy i dodamy na półkę.😀BOOKCROSSING polega na zostawianiu przeczytanych książek w na specjalnie przeznaczonych
do tego celu półkach, po to by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych. Zapraszamy do odwiedzania bloga biblioteki Biblioteka "Jedenastki"
Projekt Mistrzyni Szymborska
W związku z upamiętnieniem roku Wisławy Szymborskiej nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu „Mistrzyni Szymborska”. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Chcemy godnie uczcić 100 lecie urodzin naszej noblistki. Przygotowałyśmy wiele imprez i działań o charakterze kulturalnym, poświęconym życiu i twórczości poetki.
Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów! Każdy znajdzie coś dla siebie! Zobaczcie, co przygotowałyśmy!
Koordynatorkami projektu są panie bibliotekarki Jadwiga Chałupka, Agnieszka Grenda.
„Gdzie jest Mikołaj …”
W grudniu chętni uczniowie brali udział w ogólnopolskim konkursie on-line „Gdzie jest Mikołaj …”. Indywidualnie Nikodem Trusewicz z kl. 7p został finalistą i zajął 15 miejsce na 1400 uczestników. Drużynowo szkoła zajęła 13 miejsce na prawie 200 zespołów. Najlepsze wyniki osiągnęli: Konstanty Trusewicz, Jan Białożyt
z klasy 7p.5.01.2023 r. uczniowie z rąk Pani Dyrektor otrzymali dyplomy .
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i koordynatorowi pani Jadwidze Chałupce. Więcej na blogu Biblioteka "Jedenastki".
https://scidjg.blogspot.com/2023/01/gdzie-jest-mikoaj-rozstrzygniecie.html
Nagrody dla Drużyny Zwiadowców
5.01.2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród drużynie wyróżnionej w konkursie „Tajna misja Zwiadowców”. Uczniowie z rąk Pani Dyrektor otrzymali dyplomy Superzwiadowców, najnowszy tom książki z serii „Zwiadowcy” oraz gadżety zwiadowcy.
Gratulujemy przede wszystkim Zosi, która wykonała zadanie specjalne dla Superzwiadowcy i została laureatką konkursu.
Biblioteka za swoje działania promujące czytelnictwo została nagrodzona voucherem na zakup książek na łączną kwotę 400 zł z aktualnej oferty Wydawnictwa Jaguar. Już niedługo książki będą dostępne w bibliotece.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i paniom bibliotekarkom Jadwidze Chałupce i Agnieszce Grendzie, które koordynowały projekt. Fotorelacja na blogu Biblioteka "Jedenastki" https://scidjg.blogspot.com/2023/01/nagrody-dla-druzyny-zwiadowcow.html