• Młode Koło Miłośników Biblioteki

• My, Młode Koło Miłośników Biblioteki to grupa, która systematycznie i z wielką chęcią pomaga pani Bibliotekarce w bibliotece szkolnej budynku B. Mamy ustalone dyżury na przerwach, a także przychodzimy po lekcjach, by zdobywać nowe umiejętności. W marcu, podczas Dnia Otwartego Szkoły oprowadzałyśmy naszych gości po szkole, informowałyśmy o działaniach biblioteki i jej zbiorach. Od kilku tygodni uczymy się okładać książki w folię. Idzie nam coraz lepiej, chociaż to bardzo precyzyjna praca ;)

Piszemy też recenzje polecanych książek; recenzja Hani M. znalazła się na blogu. Ostatnio przeprowadzałyśmy wywiady z nauczycielami i uczniami o ich ulubionych książkach. Wszystkie kochamy czytać i mamy specjalny przywilej - możemy zawsze wypożyczyć dodatkową książkę.

Hania, Blanka, Maja, Milena i Hania M.

• Kwietniowe święto książki dziecięcej

• 2 kwietnia - Dzień Książki dla Dzieci

Już wkrótce kwietniowe święto książki dziecięcej. Z tej okazji uczennice z Młodego Koła Miłośników Biblioteki wraz z Panią bibliotekarką przeprowadziły serię wywiadów z pracownikami naszej Szkoły oraz ze swoimi koleżankami i kolegami.

Wywiady dotyczyył ulubionych książek dzieciństwa. W jednym i drugim przypadku powtarzały się niektóre tytuły. Wyniki zaprezentowane zostały na tablicy przed biblioteką. Są naprawdę bardzo ciekawe....

• XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

• W ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyły się 2 spotkania, podczas których naszym pierwszoklasistom z klas 1a, 1c, 1f i 1g z wielkim przejęciem czytali zaproszeni goście: pani Dyrektor Szkoły Barbara Marszałek-Szurek, pani Edyta Zawodna z Muzeum Karkonoskiego, pan dr Kazimierz Pichlak i pan Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Andrzej Marchowski. Prezentowali kolejne zagadki z książki "Detektyw Pozytywka" Grzegorza Kasdepke. Spotkanie było okazją do promocji literatury detektywistycznej dla dzieci; pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć wystawę książek detektywistycznych posiadanych przez bibliotekę szkolną. To był wspaniały czas; bo nie ważne jaki zawód wykonujemy i jakie mamy pasje, to gromadzi nas razem chęć czytania i książek dzieciom.

Dziękujemy!

• Książki już wkrótce do wypożyczenia w bibliotece, w budynku B

• Otrzymaliśmy z Fundacji Powszechnego Czytania wnioskowany pakiet książek dla najmłodszych czytelników.
          Pakiet zawiera 50 książek używanych w języku angielskim, 10 książek po ukraińsku oraz ukraińskie wydanie książki cegiełki „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie”.

Książki w języku angielskim dostarczyła organizacja International Book Project, książki w języku ukraińskim są darem wydawców z Ukrainy.
          Książka cegiełka powstała dzięki zaangażowaniu polskich pisarzy i ilustratorów.

Wysłane zostały dzięki współpracy z Wydawnictwem Nowa Era.

Fundacja Powszechnego Czytania powstała w 2018 roku i stawia sobie za cel podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce.

•

Od dwóch tygodni pierwszoklasiści korzystają z biblioteki szkolnej. Po pierwszych zajęciach, na których poznały regulamin biblioteki oraz zasady wypożyczania i poszanowania książek, na każdej przerwie kolejka do biblioteki liczy kilkadziesiąt osób, a przerwa trwa tylko 10 minut....

Brawa za wytrwałość! :)

•