• Nasza uczennica laureatką finału konkursu "Wieża Babel"

• 25 listopada 2023r. we Wrocławiu odbył się ogólnopolski konkurs  lingwistyczny  „Wieża Babel”. W finałowym etapie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Iga  5a, Natalia  6m,  Maja  6a, Oliver  7c, Pavel  7a i Zuzanna  8c, którzy pisali test sprawdzający. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu popularnonaukowego dr hab. Ewy Rudnickiej z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, "Krótka historia o bykach językowych i parę oBŁĘDnych ciekawostek".

Wielki sukces odniosła nasza uczennica Iga, która znalazła się  w zwycięskiej 10 laureatów. Gratulujemy!

Agnieszka Grenda

• „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu 2023"

• 26 października świętowaliśmy IV Międzynarodową edycję VIII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu 2023" organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Nasza szkoła bierze w niej udział od początku.

Do udziału zaproszono wszystkie klasy. Czytano w czasie lekcji z nauczycielami, a na przerwach indywidualnie. Ponadto zorganizowano 3  kąciki czytelnicze, w których członkowie Koła Miłośników Biblioteki czytali powieść przygodową Johna Flanagana „Zwiadowcy”. Zachęcając do lektury całego cyklu książek. W akcji wzięły udział klasy 4a, 4e, 4f, 4a, 6a, 6b.

Podsumowano konkurs "Drzwi do książki" organizowany przez bibliotekę i Samorząd Uczniowski.

I miejsce - klasa 4F

II miejsce - klasa 4B

III miejsce - klasa 4E

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Przerwa na czytanie

Drzwi do książki

• ”Kto przemocy nie używa, ten przyjaciół w mig zdobywa!” Szkolna Drużyna Zwiadowców przeciw przemocy!

• W terminie 13-17 listopada Szkolna Drużyna Zwiadowców w czasie długich przerw w amfiteatrze szkolnym zorganizowała i przeprowadziła ruchowe zabawy integracyjne pod hasłem: ”Kto przemocy nie używa, ten przyjaciół w mig zdobywa!” dla chętnych uczniów z różnych klas. Początkowo, w czasie dwóch pierwszych dni, bawiły się przede wszystkim dzieci z klas 4-5, jednakże z czasem wśród młodszych zaczęli pojawiać się starsi, doceniając dobra zabawę, a także możliwość poznania koleżanek i kolegów z innych klas.·

W tym czasie uczniowie podpisywali petycję popierającą organizację zabaw podczas przerw. „Chcę, aby takie zabawy odbywały się cyklicznie”. Wyniki zostaną przekazane Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego do rozpatrzenia jako stałego punktu działań Samorządu Szkolnego.

Podsumowując, uważamy, że cel akcji został osiągnięty, uczniowie klas młodszych i starszych poznali się (choćby z widzenia), uświadomili sobie, że razem można wesoło spędzić wspólnie czas, oderwać się na chwilę od sprawdzianów, stworzyć razem szkolną społeczność, która nie jest już taka anonimowa. Czas spędzony na wspólnej zabawie pozwolił też uczniom na pokazanie się, stawienie czoła swojej nieśmiałości czy zawstydzeniu w przyjaznych warunkach. Wysoka frekwencja w trakcie zabaw i ogromna publiczność dowodzą, że tego typu zajęcia są w szkole uczniom potrzebne. Nasi szkolni zwiadowcy uświadomili sobie ponadto, jak niewiele potrzeba, aby wspólnie spotkać się i spędzić miło czas.

Krótki filmik: tutaj

• Program edukacyjny - POWER

• 17 listopada 2023 roku uczniowie jednej z klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w Programie edukacyjnym - POWER - aktywizującym młodzież na rzecz budowania zdrowia psychicznego i przeciwdziałania  uzależnieniom. Program był wykonywany w ramach zadania publicznego dotyczącego zdrowia publicznego realizowanego przez Prezydenta Miasta Jelenia Góra.  Program "Power odkrywcy świata i  siebie"  miał formułę integracyjno-edukacyjną opartą na grze obejmującą ćwiczenia, zabawy i wyzwania.

Celem powyższego projektu miał być rozwój umiejętności psychospołecznych, w tym radzenie sobie z emocjami i stresem, porozumiewania się, utrzymywania dobrych relacji interpersonalnych, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów, twórczego i krytycznego myślenia oraz samoświadomości i empatii.