• Przyszli Pierwszoklasiści - podział dzieci na klasy i przydział wychowawców

• Szanowni Państwo,

informujemy, że 29 maja 2023 roku odbyło się posiedzenie komisji, na której dokonano podziału dzieci na klasy i przydzielono wychowawstwa.

Powołano 7 oddziałów klas pierwszych:

1a1b1c1d1e1f1g

Nie została utworzona klasa muzyczna. Dzieci, które zostały zakwalifikowane do Szkoły Muzycznej, będą realizowały program Szkoły Muzycznej (3 godziny tygodniowo) na zajęciach międzyoddziałowych.

Przypominamy:

1. Do końca czerwca na Państwa maile zostaną przesłane najistotniejsze informacje dotyczące przygotowania dziecka do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej oraz wykaz podstawowego wyposażenia szkolnego.

2. Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będą w następujących terminach: 20.06. — 21.07. oraz 7.08. — 22.08.

Dokumenty do pobrania od 6 czerwca będą TUTAJ

Wypełnioną i wydrukowaną Kartę zapisu do świetlicy, dostarczamy w wyznaczonych terminach do sekretariatu szkoły przy ulicy Karłowicza 33, w godzinach: 8.00 — 14.30. Uwaga: Zgodnie z regulaminem, do świetlicy przyjmowane są tylko dzieci rodziców pracujących.

3. ZMIANA TERMINU SPOTKANIA

Spotkanie odbędzie się 30 sierpnia, o godzinie 17.00, w budynku naszej szkoły przy ulicy Karłowicza 33.

Spotkanie dzieci z wychowawcami planowane jest na 45 minut.

W tym czasie rodziców zapraszamy na spotkanie z dyrekcją szkoły.

Z poważaniem, wicedyrektor szkoły Grażyna Golisz

• Bezpłatne półkolonie letnie (5 dni zajęć) organizowane w ramach projektu "Edukacja międzykulturowa w jeleniogórskich szkołach.”

• Informujemy, że od dnia 30 maja 2023r. godz. 8.00 rusza rekrutacja uczniów klas I-VIII na bezpłatne półkolonie letnie (5 dni zajęć) organizowane w ramach projektu "Edukacja międzykulturowa w jeleniogórskich szkołach.”

Półkolonie organizowane będą na terenie SP11 w następujących terminach:

I turnus – 26.06 – 30.06 dla 2 grup po 15os. – łącznie 30 dzieci (8 uczniów z Ukrainy + 7 uczniów z Polski)

II turnus – 16.08 – 22.08 dla 2 grup po 15os. – łącznie 30 dzieci (8 uczniów z Ukrainy+ 7 uczniów z Polski)

W czasie półkolonii wszyscy uczestnicy mają zapewnioną opiekę, wyżywienie, wycieczki wyjazdowe (turystyczno - rekreacyjne) oraz 3 wyjścia (np. do kina, na basen oraz do teatru- w zależności od dostępnych form).

Półkolonie adresowane są do dzieci z Ukrainy i z Polski, tworzone będą grupy mieszane (dzieci ukraińskie + dzieci polskie).

Chęć udziału w półkoloniach proszę zgłaszać w terminie od wtorku 30 maja od godz. 8.00 do piątku 02 czerwca do godz. 15.30 w sekretariacie szkoły w budynku A przy ul. Moniuszki 9.

Kryteria rekrutacji uczestników:

1. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze.

2. Uczeń - Uchodźca z Ukrainy przybyły po 24 lutego 2022r.

3. Złożenie poprawnie wypełnionych dokumentów rekrutacyjnych.

4. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc na półkolonie brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria:

- uchodźcy z Ukrainy przybyli po 24 lutego 2022 roku: +5 punktów,

- wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, niepełnosprawność kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą. Powyższe kryteria mają jednakową wartość, za każde: +1punkt

5. W przypadku otrzymania tej samej ilości punktów decyduje kolejność zgłoszeń.

6. Na podstawie przeprowadzonej procedury rekrutacji będą tworzone listy podstawowe, a w przypadku większej liczby chętnych listy rezerwowe.

• Aleksander Fredro patronem roku 2023

• W tym roku obchodzimy  230 rocznicę urodzin Aleksandra Fredry –najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich. Był on uczestnikiem wyprawy na Moskwę w 1812 r., a za męstwo został odznaczony orderami Virtuti Militari oraz Legii Honorowej najwyższego odznaczenia francuskiego. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił go patronem roku 2023.

Szkolna Grupa Teatralna klasy 8c i biblioteka szkolna przygotowała dla klas 8  inscenizację wybranych fragmentów „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Uczniowie wystąpili w wypożyczonych z Teatru im. C.K.  Norwida w Jeleniej Górze strojach z epoki. Wykorzystano sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Dziękujemy Szkolnej Grupie Teatralnej klasy 8c za przygotowanie inscenizacji.

• Wielki sukces uczniów naszej szkoły

• Nasza szkoła znalazła się w gronie 10 laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Finansoaktywni „Misja: Budżet. Plan do działania!”  organizowanego przez Ministerstwo Finansów.

Tegoroczna edycja programu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem – do programu zgłosiło się prawie 1000 szkół podstawowych z całej Polski.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie projektu inwestycji, która mogłaby zostać zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.

Gratulujemy: Zofii z kl. 8i, Nikodemowi i Konstantemu z kl. 7p oraz opiekunowi pani Jadwidze Chałupce.

Uczniowie wraz z opiekunem zostali zaproszeni na dwudniową wycieczkę do Warszawy w terminie 14-15 czerwca 2023 r.

Podczas uroczystej gali uczniowie zaprezentują swoje projekty, a następnie zostaną wręczone nagrody oraz odbędzie się spotkanie z  influencerem – iluzjonistą Maciejem Piskorzem.

Więcej informacji na stronie konkursu: