• „Mistrz języka angielskiego”

• Dnia 4 kwietnia, w Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, odbył się Międzyszkolny Konkurs języka angielskiego o nazwie „Mistrz języka angielskiego”.

Naszą szkołę reprezentowało 5 ósmoklasistów: Blanka, Wiktoria, Staś, Gustav, Adam. Opiekunem uczniów był Pan Wojciech Balik.

Uczniowie pisali test gramatyczno-leksykalno-komunikacyjny, który zawierał również zadania z elementami języka angielskiego zawodowego z trzech specjalizacji: logistyki, informatyki oraz elektroniki.

Nasza Wiktoria z klasy 8h zajęła I miejsce. Brawo!

Autor: Melania Sidorko

• „English ist einfach, German is easy”

• Dnia 9 marca, w ZSOiT w Jeleniej Górze, odbyły się kolejne (po szkolnym) etapy Międzyszkolnego Konkursu „English ist einfach, German is easy”.

Przedstawicielami naszej szkoły byli: Kaja , Zuzia M., Zuzia S., Wiktoria, Blanka, Adam, Jakub (język angielski), Cecylia  (język niemiecki). Opiekunem uczniów była Pani Melania Sidorko.

Najpierw uczniowie pisali test, następnie po ogłoszeniu wyników tego etapu, najlepsza piątka z języka angielskiego oraz z języka niemieckiego przeszła do wielkiego finału w którym uczniowie przedstawiali wcześniej przygotowaną prezentację.

Wiktoria, uczennica klasy 8h, zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Poza samym konkursem, uczniowie brali udział w wielu warsztatach, ciekawych spotkaniach, zostali również oprowadzeni po szkole przez młodych opiekunów z ZSOiT.

Autor: Melania Sidorko

•  "Uczę się bezpiecznie żyć"
          • "Uczę się bezpiecznie żyć"

• 20. 03. 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze odbył się półfinał jeleniogórski Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć". W kategorii klas 7-8 Łucja z 8m zajęła 2. miejsce, w kategorii klas 4-6 uczniowie klasy 6e Nicolo i Filip zajęli 5. miejsce, a w kategorii klas 1-3 Karolina kl. 3m, Julia  kl. 3c i Konstanty kl. 2b zajęli 8 miejsce.

Gratulujemy!