• Nasza Dydaktyczno - Ekologiczna Choinka

• Święta to czas odpoczynku, magii i piękna. Święta i ich symbole mogą też stać się doskonałą okazją edukacyjną. Zwłaszcza w działaniach mających na celu zmianę utrwalonych postaw.

Tak też powstała nasza Dydaktyczno - Ekologiczna Choinka, świetnie wpisując się w rozpoczętą w szkole „Kampanie na rzecz czystego powietrza”- prowadzoną przez nauczycieli geografii i biologii.

Choinki przyciągają wzrok, zdobią, cieszą.

Nasza: uczy, intryguje i zmusza do myślenia o przyszłości planety i nas ludzi jej mieszkańców.

Czarna strona symbolizuje powietrze zanieczyszczone, ze smogiem.

Biała strona -  to oczywiście czyste powietrze.

Zielone kartonowe bombki zawierają różnorodne informację o smogu.

Człowiek wdycha 16 kg powietrza dziennie, pojawiają się zatem pytania:

Co wdychamy? Czym chcemy oddychać? Co możemy  zrobić  by stan powietrza znacznie się polepszył? Czy chcemy COŚ zrobić, czy nie zrobimy NIC? Nie narzucamy jednak rozwiązań, pozostawiając wybór.

Projekt dydaktycznej choinki  opracowała Małgorzata Kostecka.

Wykonanie: Elżbieta Krupa oraz Małgorzata Kostecka.

Zapraszamy do wnikliwego obejrzenia. :)

• Tajna Misja Zwiadowców

• Biblioteka szkolna wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Tajna misja Zwiadowców”  organizowanym przez Wydawnictwo "Jaguar", Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim. Tematem  była znajomość serii wydawniczej „Zwiadowcy” Johna Flanagana.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:

·         Zadanie dla biblioteki pt. Odkrywaj wartości wraz ze Zwiadowcami

·         Zadanie dla uczniów: Zdobądź Tytuł Super Zwiadowcy

Znaleźliśmy się w gronie 11 laureatów z całej Polski. Nagrody zdobyliśmy w obu kategoriach.

Zapraszamy do fotorelacji na blogu biblioteki szkolnej: 👀.

Gratulujemy Zosi z klasy 8i i jej drużynie oraz Paniom bibliotekarkom.

• Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych długopisami 3D

• W czwartek 1 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych długopisami 3D. Uczestniczyły w nich klasy  4e, 4b; 4d i 4c .

Dla większości uczniów był to pierwszy kontakt z długopisami 3D ale wszyscy spisali się na medal i powstały  piękne prace.

• Pomoc dla zwierząt ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze

•

Od 19 października do 9 listopada w Naszej szkole trwała zbiórka karmy, kołder bez pierza, koców itp. dla zwierząt, zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. 15 listopada  przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z panią Karoliną przekazali dary schronisku.

Serdeczne podziękowania dla darczyńców oraz firmy Szelux za zapewnienie transportu.