• Jubileusz 35-lecia nadania ORDERU UŚMIECHU panu Ryszardowi Kiełkowi

• 2 czerwca w naszej szkole odbędzie się uroczysty jubileusz 35 - lecia nadania Orderu Uśmiechu przyjacielowi naszej szkoły Panu Ryszardowi Kiełkowi, który otrzymał go 1 czerwca 1988 roku na wniosek dzieci z Domu Dziecka w Michalinie, Order jest przyznawany prze przyznany przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu za pracę na rzecz dzieci.

Jak mówi sam Ryszard Kiełek: „Jest to NAJPIĘKNIEJSZE ODZNACZENIE NA ŚWIECIE, ale również NAJWAŻNIEJSZE, ponieważ jest symbolem wdzięczności dzieci, orderem serca, odznaczeniem inspirującym do ciągłej działalności na rzecz potrzebujących”.

Pan Ryszard Kiełek jest postacią wyjątkową, godną podziwu i naśladowania, dla której dobroczynność stanowi kredo życia. Pomaga dzieciom skrzywdzonym przez los nie dla orderów
            i oklasków, lecz zwyczajnie, po prostu, z potrzeby serca.

Jego wolontariacka przygoda rozpoczęła się w roku 1981 od udzielenia pomocy dzieciom niewidomym z Ośrodka w Laskach pod Warszawą. Później wspierał Dom Dziecka w Michalinie i Ośrodek Integracyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Mielnicy nad Jeziorem Gopło. Udzielał też pomocy Szpitalowi Dziecięcemu przy ul. Litewskiej w Warszawie i Szpitalowi im. Dzieci Zamojszczyzny w Krasnobrodzie. Angażował się w pomoc polskim szkołom na Wschodzie: w Wilnie, Lwowie i w Solecznikach. Koordynował setki akcji i kampanii pomocowych dla dzieci i biednych rodzin m. in. „S.O.S.” dla najbiedniejszych dzieci z Bieszczad oraz terenów po dawnych pegieerach na Pomorzu.

Wraz z warszawskimi przyjaciółmi powołał pierwszą w powojennej Polsce Fundację o nazwie „Uśmiech Dziecka” i był jej pierwszym dyrektorem. Powołanie Fundacji było momentem w życiu pana Kiełka, od którego zaczęła się już zalegalizowana działalność dobroczynna na rzecz dzieci. Fundacja patronowała wielu ośrodkom i przedsięwzięciom, sponsorowała wiele imprez i działań, organizowała lub uczestniczyła w organizacji niezliczonej ilości festynów charytatywnych i imprez medialnych, m. in. w znanej w całej Polsce akcji programu 2 TVP „I ty możesz zostać św. Mikołajem”.

Obecnie pan Ryszard Kiełek skupia się na wolontariacie czytelniczym i od 25 lat z wielką radością czyta dzieciom. Odwiedza biblioteki miejskie i szkolne, przedszkola, szpitale i ośrodki opiekuńcze. Czytanie łączy z opowiadaniem o idei wolontariatu i namawia do niego.

Od kilku lat pan Kiełek stara się też tworzyć. Pisze wiersze oraz książki i sam finansuje ich wydawanie, a dochód ze sprzedaży przekazuje organizacjom pożytku publicznego. Jego tomiki wierszy i książki można znaleźć w Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej.

Swój jubileusz 35-lecia nadania Orderu Uśmiechu chce wzbogacić aktywną działalnością dobroczynną. Pragnie, aby ten jubileusz przyczynił się do propagowania i rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Wolontariackie motto pana Ryszarda to:

„Bądź radosnym promykiem, a pokochają cię jak słońce…”

• Mistrzostwa Polski w szachach drużynowych

• Duży sukces uczniów naszej szkoły!!!

W Mistrzostwach Polski w szachach drużynowych, które odbył się w dniach: 25.04 - 28.04.2023 w Fojutowie, reprezentacja klas 7-8 naszej  szkoły zajęła IX miejsce (startowało 16 drużyn z całej Polski).

Skład naszej drużyny: Kuba kl. 8c, Olek kl. 8k, Piotrek kl. 8h, Cecylia kl. 8c.

Dodatkowo IV miejsce wśród najlepszych zawodników grających  na pierwszej szachownicy zajął Kuba kl. 8c - BRAWO 👏

GRATULACJE !!!!

WIELKIE PODZIĘKOWANIA

Bardzo gorąco chcemy podziękować firmie - GALERIA SZTUKI "WALLSPACE GALLERY" - za dofinansowanie wyjazdu naszej drużyny na w/w Mistrzostwa.

Rodzicom uczniów biorących udział w Mistrzostwach, a w szczególności Panu Arkadiuszowi Gerono za bardzo duże zaangażowanie i ogromną pomoc w organizacji całego wyjazdu na ten turniej.

DZIĘKUJEMY !!!

• Konkurs Finansoaktywni organizowany przez Ministerstwo Finansów

• Szkoła Podstawowa nr 11 zgłosiła się do konkursu Finansoaktywni organizowanego przez Ministerstwo Finansów.

Uczniowie Zosia, Nikodem i Konstanty utworzyli trzyosobowy zespół Aktywna Jedenastka, który podjął się tego zadania i stworzył własny projekt pt. Plac zabaw dla większych dzieci.

Na lokalizację wybrali plac pozostały po placu zabaw dla klas 1 – 3. Po wielu poszukiwaniach wyszukali i wybrali najciekawsze urządzenia dostosowane do wieku i wagi odbiorcy docelowego. Wyłonili potencjalnego wykonawcę i skierowali do niego zapytanie ofertowe. W ramach oferty wykonawca przedstawił kosztorys i wizualizację uwzględniającą istniejące warunki. Niestety, kosztorys nieznacznie przekraczał 150 000 przeznaczone na realizację przedsięwzięcia, co zmusiło zespół do rezygnacji z niektórych urządzeń. W głosowaniu, które odbyło się 20 kwietnia 2023, zapytali szkolną społeczność o opinię „Czy chcesz, by na terenie szkoły powstał plac zabaw dla uczniów klas 4-8?” Za projektem głosowało 190 osób.

W celu promowania projektu zaplanowano i przeprowadzono wiele działań.  Przeprowadzone zostały lekcje przez koordynatora projektu w wybranych klasach i warsztaty w klasie 7p pt. „Posiedzenie rządu”.

Dzięki realizacji tego projektu uczniowie poznali pojęcie budżetu domowego i państwowego. Zespół biorący udział w konkursie nauczył się pisać projekty spełniające kryteria budżetu obywatelskiego. Jest to kolejne działanie realizowane przez tych uczniów, którzy mimo iż są z różnych klas, chętnie podejmują się  kolejnych wyzwań. Zależy im, żeby młodzież w naszej szkole miała wiele okazji do ingerowania się poprzez wspólne działania i spędzanie wolnego czasu.

Szczegółowe informacje o realizacji projektu:TUTAJ