• Bal Ósmoklasistów 💃🕺

• 16 czerwca odbył sie Bal Ósmoklasistów.

Nasza młodzież bawiła się w hotelu Kyriad w Wojcieszycach. To symboliczne zakończenie ich edukacji w szkole podstawowej. Bal rozpoczęto polonezem, które przygotowały panie: Joanna Malmon i Marzena Kanicka. Następnie były podziekowania dla Dyrekcji ,Wychowawców i Nauczcieli. Później już tylko wspaniała zabawa.

Mamy nadzieję, że pozostaną piękne wspomnienia.

Zdjęcia: Wojciech Balik

• Wielki finał konkursu Finansoaktywni. Budżet. Plan do działania!

• 15 czerwca w Ministerstwie Finansów odbyła się gala finałowa VIII edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni”, w której wzięli udział nasi uczniowie – laureaci konkursu. W Warszawie na młodzież czekali przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Finansów oraz członkowie kapituły konkursowej.

Przypominamy, że z całej Polski napłynęły 163 zgłoszenia, a uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych wykazali się niezwykłą pomysłowością. Wśród najlepszych prac znalazły się m.in. projekty altany, która umożliwi wypoczynek i naukę poza salą lekcyjną, domków dla jeży, szlaku przyrodniczego, pozwalającego obserwować bogactwo roślin, ptaków oraz owadów czy cykl murali. Nasz projekt poświęcony był utworzeniu placu zabaw dostosowanego do potrzeb młodzieży.

Podczas gali finałowej uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje projekty oraz opowiedzieć o swoich inspiracjach oraz o tym, czego nauczyli się podczas realizacji założeń programu. Nagrody i dyplomy zespołom wręczyli Sebastian Skuza, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów oraz Katarzyna Szweda, Dyrektor Generalny. Dodatkowo uczniów oczarował Maciej Piskorz, iluzjonista, YouTuber i TikToker, który swoimi sztuczkami podbił już serca ponad miliona Internautów.

Nasi uczniowie wypadli wspaniale. Było to dla nich ogromne przeżycie. Mieli okazję spotkać pracowników Ministerstwa Finansów, zwiedzić budynek, w tym gabinet Pani Minister Magdaleny Rzeczkowskiej, oraz Muzeum Pieniądza, w którym ,między innymi, wielką atrakcją była możliwość podniesienia sztabki złota.

Gratulujemy Zosi Konstantemu i Nikodemowi. Życzymy im wielu sukcesów

Zdjęcia tu: https://photos.app.goo.gl/8YGwZ2kJAMpU2uae8

informacja na Facebooku  https://www.facebook.com/Finansoaktywni

• Nadzieje Olimpijskie

• Wysoka forma sportowa naszych uczniów została potwierdzona przez liczne sukcesy lekkoatletyczne. Jednym z nich był udział naszych uczniów z klas 4-tych w eliminacjach do etapu ogólnopolskiego w Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich.

Zawody rozegrane zostały w formie dwuboju w dniu 02.06 w Karpaczu i wzięło w nich udział 12-stu uczniów naszej szkoły, zaś łączna liczba zawodników wyniosła ponad 300 osób.

Zawodnicy mieli do wyboru dwie konkurencje - jedną biegową i jedną techniczną, czyli bieg na 60m, 300m lub 600m oraz skok w dal, skok wzwyż lub rzut piłeczką palantową.

Udział w zawodach wzięli:

Igor z kl.4A (bieg 60m i rzut piłeczką palantową)

Lena z kl. 4B (bieg 300m i skok w dal)

Julia z kl. 4B (bieg 60m i skok w dal)

Zuzia z kl. 4C (bieg 60m i skok w dal)

Maciek z kl. 4D (bieg 600m i skok w dal)

Bartek z kl. 4S (bieg 60m i skok w dal)

Maciek z kl. 4S (bieg 60m i skok w dal)

Tomek z kl. 4S (bieg 600m i skok w dal)

Piotrek z kl. 4S (bieg 300m i skok w dal)

Emila z kl. 4S (bieg 60m i skok w dal)

Lena z kl. 4S (bieg 600m i skok w dal)

Laura z kl. 4S (bieg 600m i skok w dal)

Wszyscy spisali się znakomicie, a największe brawa należą się Laurze z klasy 4S, która zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego!

👏👏👏🥇🥇🥇🏆🏆🏆

Laura w dwuboju dziewcząt uzyskała 25 miejsce, ale w swoich konkurencjach dwubojowych zajęła 1, co dało jej bilet na finał ogólnopolski! 🤗🤗🤗

Wysoki wynik uzyskał także Bartek z klasy 4S, który w dwuboju chłopców uplasował się na 12 miejscu, zaś w swoich konkurencjach dwubojowych był 5-ty. 💪💪💪

A wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w lekkiej atletyce, zapraszam na treningi - Anna Gordijenko.

• Finansoaktywni. Misja: BUDŻET. Plan do działania!

• W dniu 7 czerwca pan Sebastian Polański z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze – pani Sylwia Frankiewicz-Stadnik, pan Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze - Piotr Iwaniec i pani Dyrektor SP 11 - Barbara Marszałek-Szurek wręczyli laureatom konkursu „Finansoaktywni”: Zosi, Kostkowi i Nikodemowi wraz z opiekunem panią Jadwigą Chałupką zaproszenia na finał  do Warszawy do Ministerstwa Finansów  w dniu 15 czerwca.

• Dzień Sportu

• 1 czerwca na stadione przy ulicy Złotniczej odbył sie Dzień Sportu.

Uczniowie konkurowali w następujących konkurencjach:

BIEG 60M - KLASY 4-6 (serie na czas + finał dla 6 najlepszych) z danego pionu)

BIEG 100M - KLASY 7-8 (serie na czas + finał dla 6 najlepszych z danego pionu)

SKOK W DAL - KLASY 4-8 (każdy uczeń ma dwie próby)

RZUT P.PALANTOWĄ - KLASY 4-6 (każdy uczeń ma 3 próby)

PCHNIĘCIE KULĄ - KLASY 7-8 (każdy uczeń ma 2 próby)

Gościem honorowym była nasza wspaniała sportsmenka i  olimpijka - Pani Lucyna Kornobys - dziękujemy!

Gratulujemy wygranym!

Zapraszamy do Galerii zdjęć