• Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji💡

• 21 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji (World Creativity and Innovation Day), który został stworzony rezolucją ONZ.

➡️W związku z tym przygotowaliśmy wydarzenia propagujące nowoczesne oraz oryginalne rozwiązania.

💻Przykładowo, na lekcjach informatyki uczniowie tworzyli obiekty 3D na komputerach szkolnych. Do tego

celu wykorzystali podstawowy zasób jaki oferuje system Windows t.j. Paint 3d.

🖨️Następnie, projekty trafiły do drukarki 3D firmy Makerbot, które szkoła otrzymała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. W trakcie oczekiwań na wydruk, uczniowie tworzyli budowle 3D w popularnej grze

Minecraft.

🌏Na lekcji geografii uczniowie przygotowywali informację o środowisku przyrodniczym Amazonii wykorzystując do tego metodę projektu jednocześnie angażując się we współprowadzenie zajęć.

👩‍🏫Praca w grupach z wykorzystaniem metaplanu w celu sformułowania problemu - „Nadmierna wycinka lasow Amazonii”. Przedstawienie obecnego stanu środowiska Amazonii, wyjaśnienie przyczyn takiego stanu rzeczy, przedstawienie rozwiązań problemu.

🏃‍♂️Tymczasem na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie korzystając z wcześniej przygotowanych map poruszali się ze stacji na stację. Na każdej ze stacji czekał na nich nietypowy sprzęt (m.in. dyski sensoryczne, piłki boshu, drabinki koordynacyjne, gumy power-band i mini-band, kostki i karty ze zestawami zadań ruchowych).

🤸‍♀️Uczniowie samodzielnie dobierali zestawy ćwiczeń ogólnorozwojowych naciskiem na stymulację czucia głębokiego. A to wszystko w towarzystie motywującej do dynamicznej pracy muzyki.

🎨W świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne o dowolnej tematyce oraz technice wykonania prac z użyciem niestandardowych przyborów, m. in. pędzli malarskich-budowlanych, wałków malarskich, gąbki do naczyń, ściągaczki do szyb itp. Powstałe prace były twórcze i nieograniczone żadnymi ramami.

📖Biblioteka szkolna oferowała wystawę rysunku pn. "Mistrzowie ilustracji", podczas której klasy tworzyły własne publikacje rysunku.

Ponadto uczniowie wykonywali konstrukcje wybranych projektów (własnych bądź przygotowanych przez panie bibliotekarki) metodą długopisów 3d.

🏊Na lekcji pływania również nie zabrakło kreatywnych zadań. Nasi uczniowie zmierzyli się w meczu hokeja pod wodą. Pływanie pod wodą wpływa na zwiększenie pojemności płuc oraz na poprawę wydolności. Uczniowie podczas gry i fajnej zabawy doskonalili swoje umiejętności pływackie.

🎂Dodatkowo 15 kwietnia swoje urodziny obchodził wielki innowator i kreator wszechczasów - Leonardo da Vinci, o którym  nie zabrakło informacji na e-gazetkach wyświetlanych w szkole. Uczniowie mogli poznać również znanych oraz mniej znanych innowatorów historycznych oraz z XXI wieku, zagranicznych, polskich oraz młodych wynalazców poniżej 25 roku życia.

💪Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w obchody tego dnia. Mamy nadzieję, że tego typu działania zwiększą kreatywność oraz odwagę naszych uczniów do podejmowania wspaniałych działań❗

Więcej zdjęć i filmów na stronie FB Aktywnej 11: