Zdrowe śniadanie z klasą 1 G

15.05.2024 13:07

10 maja  uczniowie klasy 1G samodzielnie przygotowali zdrowy posiłek – były to kolorowe, bogate w różnorodne warzywa kanapki. Nasz dzień zdrowego śniadanka był świetną okazją do rozmowy o zdrowym odżywianiu i podejmowaniu dobrych dla zdrowia wyborów. Poruszaliśmy również problem marnowania jedzenia, nie wyrzucania go lecz zakupywania mniejszych ilości lub odpowiedniego przechowywania i przetwarzania. Mieliśmy również okazję, by podzielić się pysznymi kanapkami z nauczycielami oraz pracownikami szkoły.

Bardzo dziękujemy Rodzicom klasy 1G za pomoc w realizacji naszych zdrowych celów :)

Staramy się uczyć zdrowych nawyków poprzez działanie, tym razem wyszło bardzo smacznie !

Konkurs przyrodniczy

15.05.2024 12:59
        W kwietniu klasa 1e miała przyjemność brać udział w Konkursie przyrodniczym pod hasłem "Sekretne życie pszczół" organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we współpracy z: Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną we Wrocławiu oraz Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych.
            Konkurs miał na celu budowanie wrażliwości i troski o piękno przyrody, a także popularyzację wiedzy o życiu pszczół, ich znaczenie dla nas ludzi i otaczającej nas przyrody. Uczniowie rozwijali swoją kreatywność, a wspólna praca nad książką tunelową nie tylko ich bawiła, ale także integrowała grupę.
        Lucyna Hofman
        Magdalena Żmigrodzka

Dzień Bibliotekarza i Biblioteki z klasą 1 G

15.05.2024 12:54

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, w związku z tym, klasa 1G, postanowiła uczcić ten dzień wraz z naszą Panią Beatką, która zawsze dzielnie znosi nasze wizyty i za każdym razem z wielką pasją, zaangażowaniem i cierpliwością, opowiada nam jak ciekawe, inspirujące i pobudzające wyobraźnię potrafi być czytanie.
        Chcieliśmy w ten skromny sposób podziękować wszystkim Bibliotekarzom za ich wysiłek i życzyć satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości w propagowaniu czytelnictwa, a także coraz bogatszych zbiorów!
        Wszystkiego co najlepsze!

Klasa 1G

Zajęcia profilaktyczne - Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej klasa 1G

15.04.2024 14:43
        05.04.2024 w klasie 1G odbyły się zajęcia otwarte, dotyczące zdrowego odżywiania.
        Rozmawialiśmy o tym jak ważne jest prawidłowe odżywianie dla organizmu człowieka i jak bardzo wpływa na nasze samopoczucie i kondycję fizyczną. Zapoznaliśmy się z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, która została opracowana przez ekspertów z Instytutu Żywienie i Żywności. Dowiedzieliśmy się, że Piramida w swojej podstawie zawiera aktywności oraz żywność, która jest podstawą zdrowego stylu życia i warto zwiększać ich udział na swoim talerzu. Na zajęciach mieliśmy okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami, oglądnąć film edukacyjny, omówić wszystkie piętra piramidy oraz należące do nich produkty, a także wykonać zadanie grupowe, które polegało na wykonaniu Piramidy Zdrowego Żywienia przez każdą z grup - według obowiązujących zasad. Obok każdej piramidy miało znaleźć się hasło zachęcające do zdrowego trybu życia.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że powinniśmy kierować się hasłami : "Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa!",
        "Jedz zdrowo i kolorowo!", a także "Woda zdrowia doda!" - to najlepsze podsumowanie naszych zajęć !

Kuchnia Młodego Odkrywcy w kl. 1f

05.04.2024 11:09

„Poznaj, zapamiętaj, zastosuj” – nauka poprzez doświadczanie świata.

Okazuje się, że aby odkrywać przyrodę, badać przeróżne zjawiska fizyczne, uruchamiać wyobraźnię, budzić emocje oraz poznawać świat, wystarczy kilka podstawowych przedmiotów oraz produktów dostępnych w każdym domu. Przekonali się o tym uczniowie klasy 1f SP nr 11 w Jeleniej Górze wykonując magiczne doświadczenia za pomocą jajek, oleju, soli, octu oraz mandarynek. To kolejne zajęcia w ramach działań Koła Młodych Odkrywców realizowane w klasie.
        Dzieci dzięki nauce przez zabawę zadawały pytania, stawiały hipotezy, a w toku eksperymentowania przekonały się, że popełnianie błędów jest cenne, ponieważ uczy rozwiązywać problemy. Było dużo zabawy, uśmiechów, zaciekawienia i emocji.

Zapraszamy na krótki film przepełniony ciekawością oraz radością odkrywania.

Z naukowymi pozdrowieniami
        Magdalena Pawlak i Anna Pączek